3. Turnaj mladších žáků

V sobotu 26.11.2016 jsme hráli v pronajaté hale v Litovli náš letošní třetí turnaj mladších žáků, který jsme současně pořádali.

Za naše družstvo se turnaje zúčastnilo se celkem osmnáct hráčů – z toho tři hráči byli elévové, kteří mladší žáky doplňují a současně při hře ve vyšší kategorii získávají cenné zkušenosti.

Vzhledem k tomu, že družstvo z Droždína přijelo na turnaj s malým počtem hráčů a nebylo schopno turnaj odehrát, museli jsme jako pořadatelé operativně změnit hrací plán zbývajících 4 družstev a mimo jiné podle pravidel prodloužit dobu poločasů z 10 na 12 minut.

První zápas jsme sehráli s FBS Olomouc Rangers, který jsme po velkém nasazení vyhráli 2:1. Vedli jsme již 2:0 a po kontaktní brance soupeře na 2:1 jsme v posledních minutách „zamíchali“ sestavou a vítězství jsme již nepustili.

Ve druhém zápase jsme s celkovým vítězem turnaje FBS Olomouc Stars prohráli výsledkem 2:5. V tomto zápase nás však soupeř přehrával ve všech fázích hry. Byla to však dobrá herní zkušenost jak pro hráče, tak pro nás trenéry.

Závěrečný zápas s FBC Spartak Přerov Panteři jsme po přesvědčivém výkonu zejména ve druhé třetině vyhráli 8:3. V tomto zápase jsme se potkali s týmem, kterým měl podobný herní styl a ve kterém hrála také část elévů.

Takže nakonec jsme díky dvěma výhrám a jedné prohře v turnaji obsadili konečné druhé místo, za které hráči obdrželi krásné stříbrné medaile.

V přiloženém zápisu o utkání můžete nalézt podrobnosti o zápasech, střelcích, trestech atd. a další podrobnosti o turnaji jsou zde: https://www.ceskyflorbal.cz/druzstvo/15947

Na závěr bych rád poděkoval všem rodičům, kteří se podíleli na přípravě a vlastním průběhu turnaje.