Lutín 19.01.2020

V neděli 19.1. jsme pořádali turnaj mladších žáků ve florbalu v hale v Senici na Hané. V sestavě jsme měli 14 dětí, z toho 1 eléva a také 3 děvčata, která turnaje pravidelně nehrají. První zápas proti Prostějovu nám vyšel velmi dobře, vyhráli jsme 11:1. Následoval zápas proti Vikýřovicím, které přijely konečně s více hráči, ovšem hned 9 z nich patří ještě mezi elévy. Zápas dopadl nakonec jednoznačně 9:2 pro Lutín, přestože po prvním poločase to bylo nerozhodně 2:2. Bylo tedy jasné, že medaile si naše děti domů odvezou, zbývalo zjistit z jakého kovu. Jeseník se s Droždínem podělil o body – 2:2. Vzhledem k tomu, že jsme zápas s Jeseníkem na předchozím turnaji o gól prohráli, daly se čekat dva těžké a vyrovnané zápasy. Zápas s Droždínem nám s lehkou nadsázkou vyhrála sázka trenérů: pokud děti vyhrají o 5 gólů, dostanou na jednom z dalších tréninků pizzu. Ano, uhodli jste, děti dostanou pizzy hned dvě, neboť zápas skončil 10:0 v náš prospěch:) Poslední zápas s Jeseníkem byl jednak odvetou za porážku z turnaje v Jeseníku a zároveň šlo o souboj o první místo. Po relativně rychlém náskoku Lutína 4:0 dokázal Jeseník utkání zdramatizovat a minutu před koncem snížil na 3:4. Na dětech byla vidět únava, přece jen 4 zápasy na velkém hřišti vyžadují velmi dobrou fyzickou kondici. Vidina zlatých medailí ale dokázala vyburcovat opory našeho družstva k velmi dobrému závěru a do šance již Jeseník nepustily. Radost z celkového vítězství na turnaji pak mohla propuknout naplno:)

[ngg src=“galleries“ ids=“17″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″]Martin Přidal – trenér mladších žáků