Letní soustředění v Ostružné

Od soboty 22.8. do úterý 25.8. proběhlo tradiční letní soustředění výběru mladších a starších žáků, tentokrát v Ostružné. V sobotu jsme vyrazili na delší výlet na Smrk (1127 m.n.m.) a pak přes Lesní bar, kde jsme se občerstvili a někteří i opekli špekáčky, dolů do Horní Lipové. Tam nás naštěstí až na vlakové zastávce dostihl jediný větší déšť za celou akci. Vlakem pak zpět do Ostružné, kde jsme měli skvělé zázemí u rodiny Jonášů na chatě Jonáška, kterou jsme měli celou pro sebe. Součástí byla i plná penze, takže nám odpadla nutnost chystat snídaně a obědy jako v předchozích letech v Městě Albrechtice. Večer jsme si ještě zahráli pár společných her na chatě.

V neděli jsme se prošli do Petříkova na bobovou dráhu a odpoledne jsme jeli vlakem do Jeseníku, kde jsme v místní krásné prostorné hale odehráli domluvený přípravný zápas s FBC Jeseník. I přes vlažný úvod v první třetině, kdy jsme prohrávali 0:2, jsme nakonec zápas otočili a vyhráli 5:3. Důležitější než výsledek byla ale hlavně pěkná a čistá hra z obou stran. Jeseník bude ovšem v nové sezóně hrát v nižší soutěži starších žáků, takže máme stále na čem pracovat:)

Večer jsme si u chalupy opekli špekáčky a pak následovala noční stezka odvahy v místním lese.

Po nejnáročnějším dni našeho soustředění jsme v pondělí dopoledne vyrazili na trénink do haly v Jeseníku a odpoledne se prošli k bunkrům u Branné, předem domluvená prohlídka se bohužel neuskutečnila, průvodce se omluvil den předem. Večer pak proběhl odpočinkově přímo na chatě.

V úterý nás čekalo balení a úklid, který se povedl tak na 80%:) a poté ještě dopolední trénink v Jeseníku. Po něm pak oběd v podobě pizzy před halou a výjezd busem do Lázní Jeseník, procházka v osvěžující ledové vodě a válení sudů:) Následoval úprk k vlaku a cesta zpět do Olomouce, kde už čekali natěšení rodiče 🙂

Spolu s hlavním trenérem Pavlem Portyšem a pomocníky Andreou Kaprálovou a Pavlem Steinerem bychom chtěli pochválit děti za dobré chování a stmelení kolektivu a těšíme se na tréninky v září!