Uničov 01.02.2020

1.2.2020 jsme jeli na další turnaj Olomoucké ligy elévů do Uničova.

Jelikož začínají jarní prázdniny, tak se nám omluvenky hromadily. Díky starším elévům, kteří turnaj neměli, se nám podařilo poskládat družstvo s 16 hráči. Hned na startu jsme o jedno dítě přišli, zvracelo v autě a hrát nemohlo.

První zápas proti Prostějovu byl hodně bojovný, na jednom hřišti jsme dokonce remizovali, ale celkově jsme prohráli 10:22. Děti jsme pochválili, hrály, na co momentálně mají.

Další zápas byl proti starší Mohelnici, ale soupeř přijel s několika dětmi z přípravky, takže jsme věděli, že to nebude taková nálož jako pokaždé, když tohoto soupeře potkáme. Bohužel ne každý soupeř hraje férově a pokaždé, když jsme začali jejich náskok dotahovat, tak jejich nejlepší hráči přestali střídat a zase skóre začali navyšovat, takže jsme prohráli 7:17, ale děti se nemají za co stydět.

Následoval zápas proti Uničovu, který poskládal to nejlepší z obou družstev, která hrají Olomouckou ligu, a bylo jasné, že tady nemáme žádnou šanci na dobrý výsledek. Zápas jsme ztratili v poměru 5:24, ale děti na hřišti víc předvést prostě nemohly.

Poslední zápas turnaje byl proti Přerovu, i tohoto soupeře dobře známe, takže jsme věděli, že to nebude lehké. Soupeř měl pár dětí z přípravky, ale i tak byl nad naše síly. Mač jsme prohráli celkově 2:15. Děti na hřišti nechaly zbytky svých sil, ale poslední místo v turnaji bylo jasné už dopředu.

Celý turnaj hodnotím kladně, je vidět nějaké zlepšení v naší hře, hlavně bojovnost a to, že to děti baví.

Navíc musím pochválit pořadatele, kteří měli připravené ceny pro všechny družstva, takže děti dostaly medaile a dokonce i krásný pohár a bonbóny.

Bohužel mi celkový dojem z turnaje kazí zranění naší hráčky, kterou nechtěně fauloval hráč z Přerova a následný pád nebyl hezký. Výsledek po rentgenu není dobrý, nalomená kost ruky a sádra na 4 týdny. Mrzí mě, že už v této kategorii, hrají děti tak tvrdě a někteří rozhodčí to pouštějí.

Přeji Verunce brzké uzdravení a doufám, že ji to od florbalu neodradí.

Všem děkuji, hlavně rodičům za dovoz a odvoz dětí.

Dětem přeji, ať si užijí jarní prázdniny a odpočinou si od školy!

Za celý kolektiv Luděk Ščudla – trenér elévů

[ngg src=“galleries“ ids=“18″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″]