Uničov 24.11.2019

V neděli jsme vyrazili na další turnaj do Uničova, pořádaný týmem STARS FLORBAL.

Tentokrát jsme si sebou vzali posily z našeho staršího týmu elévů (Adam, Eliška, Evička a Verča). Tyto 4 děti nám v celém turnaji hodně pomohly, jak střelecky, tak hlavně psychicky, a dodaly našim dětem jistotu a tím pádem taky klid na hru. A hned první zápas to ukázal.

V něm nás čekal pořadatelský tým STARS FLORBAL, se kterým jsme letos ještě nehráli, takže jsme nevěděli jakou mají kvalitu. Hned od úvodního vhazování jsme začali diktovat hru (na obou hřištích), naše děti hned zjistily, že jsme herně lepší a začali jsme hrát pohledný florbal a také začali střílet branky. Tento zápas jsme jednoznačně vyhráli 21:2. Radost byla obrovská, protože to bylo první naše vítězství mladších elévů v této sezóně. Jsem velmi šťastný, že jsme u toho i s druhým trenérem mohli být!

Další zápas už tak radostný nebyl, čekala na nás Mohelnice 09. Tu už známe a víme, že jejich kvalita a také průměrná váha a výška jsou na jiné úrovni, než je naše. Prohráli jsme 28:1, ale nemáme se za co stydět. Je to nejmenší porážka od tohoto týmu v této sezóně, zatím!!!

Třetí zápas proti Přerovu ďáblové byl asi ten nejtěžší, je to tým z top 3 v tabulce a bylo jasné, že tady úspěch také nepřijde a bude důležité nedostat víc jak 50 gólů. Nakonec jsme prohráli 40:5, takže cíl jsme splnili.

Poslední zápas byl opět proti Přerovu, ale plameny, mladší tým. Bylo jasné, že kdo vyhraje, tak bude třetí celkově. Děti jsme v šatně vyburcovali a šli jsme se o to poprat. Na obou hřištích to bylo velice vyrovnané a byl to nervy drásající souboj. Děti na obou hřištích nechaly zbytky svých sil a nakonec jsme v součtu výsledků na hřištích plameny udolali 13:10 a získali tak historický bronz v mladších elévech!!!

V celém turnaji jsme vstřelili 40 branek a vyhráli 2 utkání. Toto je zatím náš nejlepší výsledek.

Je vidět, že děti nabírají zkušenosti a lepší se zápas od zápasu. Dětem nemám co vytknout, hrály opravdu, na co měly a bronz dnes chutnal tak jako zlato. Trénovat budeme dál a uvidíme, na co to ještě letos bude stačit. 

Dětem děkuji za pěkný zážitek a doufám, že si tento úspěch pořádně užijí.

Luděk Ščudla – trenér mladších elévů

[ngg src=“galleries“ ids=“15″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″]