Historie klubu

Klub FBC Lutín,z.s. byl založen na ustavující schůzi dne 27.4. 2015. Vznik sportovního klubu byl vyústěním mnohaleté práce s mládeží. Tato práce začala nejdříve florbalovými kroužky na ZŠ Lutín a v roce 2011 byl přihlášen první mládežnický florbalový tým do soutěže ČFbU. Tento první tým hrál pod hlavičkou FBS Olomouc a jmenoval se Tornádo Lutín – FBS Olomouc. V roce 2012 jsme už přihlásili dva týmy, v roce 2014 tři mládežnické týmy. V zakládajícím roce jsme přihlásili jeden z našich týmů pod hlavičkou FBC Lutín, z.s. Dvě družstva hrála stále pod FBS Olomouc. V roce 2016 již všechy tři týmy hrály pod hlavičkou FBC Lutín, z.s. Sezóna 2017/2018 přinesla opět zvětšenou hráčskou základnu – přihlási jsme dvě družstva v kategorii elévů.

Po celou dobu fungování lutínských družstev probíhají tréninky na ZŚ Lutín. K pravidelným tréninkovým jednotkám od sezóny 2017/2018 přibyly i mimořádné tréninkové jednotky ve Sportovní hale v Senici na Hané. Po celou dobu fungování lutínských družstev vede hráče stabilní tým trenérů.