Vítězství v národním finále

Protože hráčky školního týmu jsou i členkami našeho klubu, dovolujeme si přetisknout příspěvěk z webu ZŠ Lutín Vítězství v národním finále.

Stejně jako loni se dívky z prvního stupně zúčastnily turnaje školních družstev ve florbalu – ČEPS cupu. Po vítězstvích v okresním i krajském kole postoupily do národního finále Top 8 východ, které proběhlo v pátek 23.03.2018 v Olomouci. V turnaji se utkalo osm družstev o tři postupová místa na republikové finále.

V základní skupině porazily hráčky (Ema Baleková, Adélka Brostíková, Anička Dohnalová, Natka Dostálová, Nikolka Lexmaulová, Lada Logrová, Kačka Lolková, Barunka Krejčířová, Lenička Mrázková, Verunka Mrázková, Nicolka Ryšavá, Nikolka Vychodilová) postupně všechny tři nasazené týmy a postoupily přímo do semifinále, ve kterém porazily ZŠ Brno.

V samotném finále narazily na Sovičky ze Žarošic, které turnajem taktéž prošly bez porážky. Přestože postup na republikové finále v Ostravě již měly holky „v kapse“, předvedly výbornou hru a zaslouženě celý turnaj vyhrály.

Atmosféru a jednotlivé výkony družstev shrnuje článek na oficiálních stránkách ČEPS cupu – Totální demolice lutínskými Tornády…

Finálový zápas můžete shlédnout ZDE..Poděkování za reprezentaci  školy a obce, patří nejen všem hráčkám, ale i trenérovi Janu Chmelářovi, který tým na turnaj pravidelně připravoval.

Všem přejeme do závěrečného turnaje mnoho štěstí…již 20. 4. 2018.