Elévové odehráli druhý turnaj roku

Družstvo elévů nastoupilo v neděli 6. listopadu k druhému turnaji letošní sezóny, který se uskutečnil v Olomouci na hale SPŠ Rooseveltova. Na turnaj jsme přicestovali v mimořádně hojném počtu, zahrálo si celkem 22 hráčů. To vedlo k málo vídané situaci, kdy nám nestačily kolonky v oficiálním zápisu o utkání. Také jsme vůbec poprvé hráli v úplně nové sadě dresů, které jsou bez nejmenších pochyb nejkrásnější v celé lize a možná i ve střední Evropě :-).

Samotný turnaj byl specifický tím, že se hrály pouze tři zápasy. Končili jsme tedy kolem dvanácté hodiny, což bylo velmi příjemné. Co se týká hry, šlo opět především o sbírání zkušeností, než o boj o medailové příčky. První dvě utkání jsme jasně prohráli, pozitivně můžeme brát třetí zápas, který jsme sice také nedokázali vyhrát, ale sehráli jsme naprosto vyrovnané utkání a nakonec prohráli rozdílem pouhých dvou branek.

Letošní hra elévů nám zatím ukazuje dvě věci. Na týmy složené z dětí, které mají již za sebou jeden rok v přípravce, zatím jednoduše nestačíme a logicky stačit nemůžeme. Musíme se tedy spokojit s dílčími úspěchy a těch není málo. Na jednotlivých hřištích jsme schopni svůj zápas vyhrát, vždy dáme nějaký ten gól a soupeře potrápíme. Také máme radost z individuálních pokroků hráčů z řad nováčků. Zvláštní pochvalu za přístup k zápasům i tréninkům zaslouží Kuba Michalec, David Opletal, Vojta Večeřa, Dominik Steiner a Tom Nejedlý.

Ještě mnohem víc nás ale těší vznikající kolektiv v našem týmu. Kluci a holky si spolu rozumí, navzájem se povzbuzují a počáteční neúspěchy si zbytečně nezabírají, což je super, protože se ještě budeme muset prokousat pár porážkami, než začneme vítězit.

Výsledky:
Tornáda Lutín FBS Olomouc 7:21
Tornáda Lutín SK K2 Sportcentrum Prostějov 6:22
Tornáda Lutín FBC Hranice 15:17

Sestava:
Baleková, Zedník /B/ – Balga, Brostíková, Bureš, Dostálová, Dusík, Endlicherová, Krejčířová, Kubáč, Marek, Merta, Michalec, Mrázková L., Mrázková V., Nejedlá, Nejedlý, Opletal, Portyš, Ryšavá, Steiner, Večeřa.

Za trenéry Pavel Kovařík

06.11.2016 Olomouc
06.11.2016 Olomouc