Elévové zahájili sezónu.

V neděli 16.10.2016 vstoupili elévové do nového ročníku turnajem v Litovli. Turnaj pořádal náš klub a tak jsme měli v hledišti početnou fanouškovskou základnu z řad rodičů. Náš tým doznal od minulé sezóny velkých změn, pro devět z celkem sedmnácti zúčastněných hráčů se jednalo o vůbec první soutěžní turnaj. Tento fakt se samozřejmě projevil v celkovém výsledku, obsadili jsme čtvrté místo z pěti družstev, nicméně předvedená hra a některé výborné individuální výkony slibují nadějné vyhlídky do budoucna.

První zápas proti Droždínu byl velmi vyrovnaný, přestože soupeř přicestoval pouze v malém počtu. V součtu výsledků jsme zvítězili 12:6, přičemž výhru jsme si připsali na obou hřištích.(Turnaje elévů se hrají na dvou hřištích současně a skóre se sčítá.) Šlo o naši jedinou výhru na turnaji, která nám při stejném bodovém zisku s Droždínem zajistila čtvrtou příčku.

Ve druhém zápase jsme byli dlouho Prostějovu rovnocenným soupeřem, zkušenější hráči Prostějova však v závěru zlomili náš odpor a závěr si pohlídali. Výsledek: 8:14.

Pak nás už čekal nejlepší tým na turnaji, Šternberk. Proti zkušenému týmu, jehož většina hráčů nastupovala v elévské lize již v loňském roce, jsme bohužel neměli šanci a museli zkousnout debakl 28:6.

V posledním mači se už zejména na našich nováčcích projevila únava z dlouhého turnaje, přesto jsme vítězství nedali Šumperku zadarmo a po bojovném výkonu mu podlehli o přijatelných pět branek, poměrem 18:13.

Celkově vzato jsme s výkonem a předvedenou hrou spokojeni a věříme, že až nabereme zápasové zkušenosti, budeme se znovu prát o medailové příčky. Závěrem bychom rádi poděkovali rodičům, kteří nám byli nápomocni při organizaci a přípravě turnaje.

 Výsledky:
FBC Tornáda Lutín FbC Asper Šumperk  13:18
FBC Tornáda Lutín Fbc Šternberk  6:28
SK K2 Sportcentrum Prostějov FBC Tornáda Lutín 14:8
FBC Droždín FBC Tornáda Lutín 6:12

Sestava:
Baleková, Zedník /B/ – Balga, Brostíková, Bureš, Dostálová, Dusík, Endlicherová, Krejčířová, Merta, Michalec, Mrázková Lenka, Mrázková Veronika, Opletal, Ryšavá, Steiner, Večeřa.

16.10.2016 Litovel
16.10.2016 Litovel