Turnaj elévů v Olomouci

Po delší pauze čekal elévy další turnaj, tentokrát v Olomouci 22.1.2022.
                   Děti se každým tréninkem lepší a je to i vidět v zápasech. Přesto to ještě nestačí, ale aspoň děti neprohrávají obrovským rozdílem jako tomu bývalo v předchozích letech a občas taky vyhrají nějaký ten zápas.
V prvním zápase nás čekala Olomouc 12. Na jedno hřiště jsme dali hrát jen dívky a na druhé jen chlapce. V prvním poločase na chlapeckém hřišti jako by děti spaly, hra vypadala, jako by florbal hrály poprvé. Po důrazném promluvení o přestávce se děti probudily a hra už byla o mnoho lepší. Bohužel ztráta už byla obrovská. Na hřišti, kde hrály holky, byla hra vyrovnaná, holky proti klukům bojovaly a řekl bych, že to byl vyrovnaný zápas. Celkově jsme ale prohráli 15:3.
Do druhého zápasu proti Uničovu zůstala sestava stejná. Od začátku bylo vidět, že na chlapeckém hřišti dominujeme a kluci dávali jednu branku za druhou. Na druhém hřišti to bylo naopak, dívky prohrávaly a tak to vypadalo na hodně vyrovnaný celkový výsledek. V poločase ale přišlo důležité rozhodnutí trenérů, vyměnit brankáře a to rozhodlo celý zápas. Nový brankář Adam dívkám neskutečně pomohl, pochytal několik jasných gólů a tak se dívky dostaly do zápasu a začaly také dávat branky. Také nový brankář u chlapců Lukáš ukázal, že dokáže něco pochytat ( u holek se mu to moc nedařilo) a nepustil žádnou branku. Celkově jsme nakonec vyhráli 16:9. Mohla vypuknout obrovská radost z vítězství. Tu děti nezažívají tak často a tak jsme si v šatně dali vítězný pokřik.
Třetí zápas proti Olomouci 11 se nesl v podobném duchu jako ten první, s tím rozdílem, že na obou hřištích byl obraz hry stejný. Soupeř byl o dost lepší, ale děti tentokrát nic nevypustily, snažily se, ale s prohrou 14:4 nemohly nic dělat. Ale jak jsem už psal, není to žádná drtivá prohra, děti se nemají za co stydět.
V posledním zápase nás čekalo družstvo Přerov ďáblové. Na poslední zápas jsme sestavu promíchali a vytvořili smíšená družstva. Přerov měl na jednom hřišti větší děti a na druhém o něco menší a také ne tak kvalitní. Na prvním hřišti děti dělaly, co mohly, snažily se, nemáme jim co vytknou. Soupeř měl na tomto hřišti zkušenější a i kvalitnější děti. Nám také v bráně chytala brankářka Julča, která normálně hraje. Rozdíl byl velký.
Na druhém hřišti se hrál vyrovnaný zápas, tvrdý, rychlý a také s obrovským nábojem podpořený skandováním rodičů z tribuny. V druhém poločase naše děti byly na tomto hřišti o dost lepší, výborně zachytal brankář Davča, který se v brance mrskal jako legendární Hašan v Naganu a nakonec děti vyhrály 4:2. V celkovém součtu jsme ale prohráli 13:4.
Musím všechny děti pochválit za předvedený výkon. Až na první půli v prvním zápase u chlapců, předvedly výkon, který po nich chceme a nebylo to vůbec špatné. Jak je vidět na výsledcích, určité zlepšení tady je a na to, jaký jsme malý vesnický klub z jedné školy, tak to zase tak špatné není. Budeme dále trénovat, je vidět, že děti se lepší a mají chuť florbal hrát.
Děkuji také rodičům za dovoz a odvoz dětí na turnaj.