Turnaj mladších žákyň v Hranicích

První turnaj mladších žákyň tohoto roku se odehrál v Hranicích 8.1.2022.Souběžně se hrál také turnaj mladších žáků v Šumperku, takže žákyně nebyly v té nejsilnější možné sestavě. Ale je potřeba důstojně odehrát všechny kategorie, takže to občas takto vyjde.

První zápas proti Kopřivnici byl na rozehrání. Soupeře známe, víme, že máme kvalitnější a starší dívky. Od začátku jsme měli převahu, stříleli jsme branky a zápas byl rozhodnutý už po pár minutách. Zápas neměl skoro žádnou kvalitu, byl pomalý a naše dívky hrály na půl plynu, protože to na soupeře bohatě stačilo. Tomu odpovídá i výsledek 12:5 pro naše družstvo.

Druhý zápas byl ten nejhorší, co se týče výsledku a i hry. Proti Vítkovicím nám skoro nic nešlo. Vítkovice také přijely s úplně jiným družstvem než známe. Ani jedna naše dívka nebyla schopná uhlídat rozdílovou hráčku soupeře, která si dělala, co chtěla a pokaždé, když byla na hřišti, tak hrála jen ona a dávala nám branky. Nám střelba nešla, holky jako by ještě spaly z předchozího zápasu. Prohra 9:2 odpovídá celému zápasu.

Další zápas byl úplně jiný. Hranice známe, pokaždé je to vyrovnaný zápas a také dnes to tak bylo. Trenér Hranic měl hodně dívek, tak ty nejlepší nechal první půli na střídačce a řekl, že budou hrát až druhou půli. Tím nám dal obrovskou šanci na dobrý výsledek. Od začátku jsme byli lepší, hned jsme stříleli branky. V poločase jsme vedli zaslouženě 5:0. Druhá půle už byla vyrovnanější, protože trenér soupeře postavil jejich lepší hráčky tak, jak řekl. Opravdu se hrál krásný florbal ve vysokém tempu. Výhru jsme si už pohlídali a Hranice porazili 7:4.

Poslední zápas bylo tradiční derby s Olomoucí. Olomouc nám měla co vracet. Jsme jediní, co jsme je v této sezóně porazili a tak nám to chtěli oplatit. Zápas byl vyhecovaný už od začátku, holky se znají, některé spolu chodí i do stejné třídy. Utkání mělo obrovský náboj, bylo tvrdé, rychlé a plné kvalitních akcí na obou stranách. Našim holkám trošku déle trvalo. než našly střeleckou formu a tak nám soupeř začat výsledkově odskakovat. Dívky jim nechtěly darovat jednoduchou výhru a stáhly v jednu chvíli výsledek na 6:4. Bohužel hodně podobné dresy způsobily, že soupeř hrál v jednu chvíli ve 4 hráčkách, ale rozhodčí si toho nestihl všimnout. Také jsme dostali branku po rozehrávce tahem, což se nesmí, ale opět rozhodčí mlčel. Nechci vše svádět na rozhodčí, jsou to také přece jen lidé, co dělají chyby. Sportovně uznávám, že Olomouc byla lepší a výhru 8:4 si zasloužila. Holky se ovšem nemají za co stydět, nechaly na hřišti vše a toho si jako trenéři ceníme nejvíc.

V celém turnaji jsme obsadili krásné třetí místo. Pořadatel měl nachystané medaile a bonbóny pro všechna družstva, takže nikdo neodjížděl zklamaný. Turnaj hodnotím velmi kladně, hodně dívek mělo čerstvě prodělaný covid, v prosinci jsme i málo trénovali, proto nemám holkám co vytknout. Víme, co musíme více potrénovat a to také budeme dělat.

Holkám děkuji za povedený turnaj a rodičům za součinnost při dopravě dětí na turnaj.