Turnaj elévů v Kostelci na Hané

V sobotu 19.3.2022 se naši elévové vydali do nedalekého Kostelce na Hané na další ze svých turnajů.
                                                                       Už před turnajem jsme měli obrovské problémy složit tým. Dokonce jsme museli narychlo zaregistrovat novou hráčku, aby mohla chytat.
Už v 8:00 nás čekal první zápas proti domácím Playmakers Prostějov. Na jednom hřišti děti ještě spaly, podepsal se na nich hodně brzký čas zápasu. Na druhém hřišti se děti snažily, makaly a dokonce i vyhrály. Bohužel v součtu jsme celé utkání smolně prohráli 8:7.
V dalším zápase proti Olomouci 12 se jasně projevila kvalita soupeře a hra byla celkem jednoznačná. Bohužel náš tým tvoří z poloviny dívky a soupeři mají většinou jen chlapce. To je někdy hodně znát. Prohra 18:2 ale není zase tak špatná. V kabině děti dostaly na doplnění energie lízátka, byla na nich vidět únava, která nás celkem překvapila.
Proti Přerovu Plameny jsme očekávali drtivou porážku, která ale nepřišla. Děti konečně začaly plnit to, co mají a začaly hrát florbal, který po nich chceme. Děti bojovaly a to i přes to, že na jednom hřišti měly o jednoho hráče méně na střídání. Prohru 14:4 bereme.
V posledním zápase proti Olomouci 11už toho děti měly plné zuby. Ale i tak nic nevypustily, snažily se, běhaly, ale prohře 14:2 nedokázaly zabránit.
Některé děti neměly svůj den. Nic se jim nedařilo a to se mohly snažit, jak chtěly. Děti musí pochopit, že musí na tréninku odvést maximum a více se snažit. Také je potřeba občas vzít florbalku do ruky a pohrát si s míčkem i doma, třeba pár minut. To bohatě stačí.
Dnes nám nevyšel žádný zápas, ale to nevadí, třeba se zadaří příště na domácí půdě v Senici 23.4.2022.
Je to zároveň poslední turnaj sezóny, tak doufám, že budeme v plné sestavě.
Máme dostatek času potrénovat a něco ještě zlepšit.
Za celý kolektiv
Luděk Ščudla – trenér mladších žákyň a elévů

Více fotek  je na našich FB stránkách

Facebook