Turnaj elévů v Senici

V nabitém víkendu odehrály svůj další turnaj také naši elévové a to rovnou na domácí půdě v Senici 6.3.2022.
                                                                     I tady jsme jeli bojovat ve skoro plné sestavě, doplněné o jednoho nováčka. A prozradím, že si nevedla vůbec špatně.
V první zápase jsme narazili na Přerov Plameny. Netušili jsme, co nás čeká, soupeř měl hodně zvláštní soupisku a mraky dětí, protože na turnaji měli ještě jedno družstvo z Přerova. Po chvíli to bylo ale celkem jasné. Soupeř měl menší děti a taky slabší. A tak si děti zápas užily a nastřílely nějaké branky. Dokonce i Viktorka dala branku a to s námi byla poprvé, gratuluji. V součtu obou hřišť jsme vyhráli 14:0 a děti se mohly začít radovat z vítězství, které nezažívají tak často.
 
Druhý zápas proti SK Prostějov už byl mnohem vyrovnanější. Na celém turnaji jsme měli rozdělené děti na holky a kluky, akorát holkám chytal Adam. Na hřišti kde hrály dívky, byl zápas hodně vyrovnaný. Na chlapeckém jsme byli o něco lepší, kluci dali pár branek navíc. V součtu jsme vyhráli 11:8 a podruhé se děti mohly radovat z výhry.
 
Ve třetím zápase proti Přerovu Ďáblové přišlo to, co známe. Proti nám stály starší, mnohem lepší a vyspělejší děti a zápas vypadal jednoznačně. Naše děti lovily míček pořád z brány. I když se snažily, tak bylo jasné, jak celý zápas dopadne. Pokaždé, když takový zápas vidím, si říkám, jaký má takový zápas smysl. Kluk soupeře očividně vidí, že je herně jinde a jeho trenér nezakročí a on si dá 15 branek za utkání a ještě k tomu machruje. Každý trenér by se měl zamyslet a toto nedovolit. Prohra 27:1byla jednoznačná.
 
V posledním zápase nás čekal Lipník. S tímto soupeřem hrajeme vždy vyrovnaně a to se také stalo. Vystřídali jsme brankáře a nechali zahrát všechny děti. Jestli to bylo správně, nechám na posouzení někoho jiného. Já to dělám pro děti a pokud mě dítě požádá, že si chce zahrát, nemám s tím problém. Chci aby si všichni zahráli a ne aby dva pořád klečeli v brance. Zápas byl pěkný, vyrovnaný, hlavně na chlapeckém hřišti. Tam nakonec kluci i vyhráli a tím mě hodně potěšili. U holek byl výsledek opačný, ale nemají se za co stydět. Celkově jsme prohráli 16:11, bohužel.
 
Na turnaji jsme obsadili krásné 4. místo a to pouze o skóre. Mít lepší skóre, tak jsme mohli být i druzí. Celkový výsledek beru na sebe. Být tvrdý a přísný trenér, který nechá celý turnaj chytat stejné brankáře, tak by možná byl výsledek jiný. Ale já takový nejsem. A co vím, tak ani další trenéři, kteří toto rozhodnutí se mnou sdíleli. Děti o nic nepřišly, všechny dostaly medaile a bonbóny.
Dětem chci moc poděkovat za předvedenou hru, nemám jim co vytknout. Některé holky hrály turnaj už v sobotu a za to jim patří velké uznání. Budeme trénovat dál a doufám, že nějaký zápas ještě vyhrajeme. Je vidět, že děti se lepší a baví je to.
Děkuji také všem co pomohli při organizaci a pořádání turnaje, bez vaší pomoci by to nešlo.
Za celý kolektiv
Luděk Ščudla – trenér mladších žákyň a elévů

Více fotek je na našich FB stránkách

Facebook