PRVNÍ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKYŇ 27.9.2020

Vážení rodiče, kamarádi a přátelé FBC Lutín,
dnes jsme jeli na historicky první turnaj ligy mladších žákyň do Kopřivnice.

Z důvodu nedostatku dívek v tomto sportu, je liga mladších žákyň spojená se dvěma kraji dohromady – Olomouckým a Moravskoslezským. Je mi ctí, že mohu společně s děvčaty náš klub reprezentovat a soupeřit s takovými kluby jako jsou Vítkovice, Ostrava, Olomouc, Přerov, Šumperk a Kopřivnice. Ano, čtete dobře, FBC Lutín hraje proti těmto klubům z velkých měst. A vůbec jsme si nevedli špatně.
 
První zápas proti Vítkovicím byl pro mě a i pro dívky velkým překvapením. Dlouhou dobu byl zápas vyrovnaný a dokonce si dovolím říct, že jsme byli i lepší, ale po 2 malých chybkách jsme 2 minuty před koncem prohrávali 4:2. Holky jsem na lavičce vyburcoval a ony viděly, že soupeři dochází dech. A tak se vrhly do útoku(trošku risk, který vyšel) a zápas vyrovnaly během 40s na 4:4. Dokonce jsme sahali i po vítězství, ale štěstí nám nepřálo. A tak první zápas skončil remízou a my jsme se radovali, jako bychom vyhráli.
 
V druhém zápase nás čekal klub FBS Olomouc. Už od pohledu bylo vidět, že jejich hráčky jsou větší, některé i starší a herně někde jinde. Dívky se snažily, hrály jak nejlépe umí, ale projevil se předchozí zápas, kde opravdu nechaly dost sil a postupně jsme na Olomouc nestačily kondičně a i herně. Přesto výsledek, prohru 11:0, hodnotím kladně, holkám jsem nemohl nic vytknout, snad jen to, že nedaly gól.
 
Třetí zápas proti domácí Kopřivnici byl úplně jiná káva. Soupeř měl mladší dívky a tak bylo jasné, že tady máme obrovskou šanci na historicky první vítězství v této soutěži. A tak se také stalo. Už od začátku jsme diktovali tempo hry a postupně stříleli góly. Výsledek, výhra 20:1, odpovídal celému utkání.
 
Poslední zápas proti Ostravě byl opět tím tvrdším. Dopředu jsme věděli, že Ostrava je na tomto turnaji nejlepší tým a také váhově nejtěžší. Asi bychom měli dívkám ve školní jídelně dávat větší porce jídla. Motivace byla jasná, nedostat víc jak 20 branek a za odměnu bude trenér dělat 10 kliků. Děvčata makaly co to šlo, opravdu na hřišti nechaly úplně vše, co ještě měly, ale prohře 8:0 nezabránily. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale kdybychom proměňovali šance (dokonce během jedné minuty jsme šli 3x na brankáře sami a dali jsme několik tyček), tak mohl být výsledek jiný. Ale bohužel, na to se historie neptá. Takže v úterý budu na tréninku klikovat a holky si to náramně užijí.
 
Celý turnaj hodnotím kladně, opravdu jsem takové výsledky nečekal a hlavně tak krásnou hru, bojovnost a nasazení. Každá dívka dala aspoň jeden gól a náhradní gólmanka si také zachytala.
Na to, že jsme do teď museli trénovat v úterý pouze na venkovním hřišti za školou, kde se nedá moc hrát s florbalkou, to bylo víc než slušné. Tréninky jsme poté museli dohánět v Senici na úkor tréninku elévů.
Jsem spokojen a hrdý, že jsem u toho dnes mohl být a tímto dívkám moc děkuji. Také děkuji všem rodičům a panu Šnajderovi, který některé dívky vezl na turnaj a potom také domů.
 
Takže zase příště
 
Luděk Ščudla – trenér mladších žákyň a elévů
 
Sestřih ze zápasů naleznete na YOUTUBE kanálu FBC Lutín.
[ngg src=“galleries“ ids=“20″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″]