Turnaj mladších žákyň v Kopřivnici

Poslední turnaj mladších žákyň tohoto roku se odehrál v Kopřivnici 18.12.2021.Na turnaj jsme odjížděli v hodně ořezané sestavě zdecimované Covidem (4 hráčky) a také nachlazením dalších hráček (2 hráčky). Všechny ze základní sestavy. Také tréninky nebyly plnohodnotné a tak jsme si jeli hlavně zahrát. Na brankářském postu nastoupila Anička, která normálně nechytá, ale popasovala se s tímto úkolem víc než dobře. Do sestavy jsem také zařadil Pavlínku, která s námi absolvovala turnaj žákyň poprvé.

V prvním zápase nás čekalo družstvo FBC Letka. Hned od začátku bylo poznat, že i v takové sestavě jsme lepší a také jsme hned začali střílet branky. Hra byla v podstatě na jednu branku a tomu také odpovídá výsledek 11:1 v náš prospěch.

Druhý zápas už byl o dost těžší. Dívky z Hranic jsou hodně dobré a také jich bylo hodně na střídání. V prvním poločase naše holky nevěděly, co hrát, nic jim nešlo, brzo jsme prohrávali a ani hra nebyla dobrá. Druhý poločas holky našly chuť do hraní, tlačily soupeře tak, že soupeř se celý poločas jen bránil. Nějaké branky holky vstřelily, ale bohužel to nestačilo. Také okolnosti na tomto hřišti hrály v náš neprospěch, protože brány byly až moc snížené a jejich brankářka velká a také hodně dobrá. Tento zápas jsme prohráli 6:3, ale troufnu si říct, že jsme byli v druhém dějství o hodně lepší. Škoda.

Třetí zápas proti Přerovu byl, řekl bych, ten nejlepší. Dívky do něj daly vše, po florbalové stránce měl tento zápas všechno, rychlost, náboj a také pohledné akce. Všechno v našem podání. Vše bylo podtrženo čistým kontem a výhrou 7:0. Gratuluji Aničce k první nule v zápase a dívkám k tomu, jak krásně bránily.

Další zápas proti domácí Kopřivnici byl opravdu na jednu bránu. Dívky si zápas užily se vší parádou. Soupeř nekladl žádný odpor a tak si holky s chutí zastřílely. Byly to pohledné akce, některé góly padly po krásných přihrávkách do prázdné brány. Výhra 16:0 odpovídá celé hře a opět čisté konto.

V posledním zápase turnaje nás čekala Ostrava. Dívky jsem připravil na to, že tento zápas bude dost těžký a měl jsem také pravdu. Od začátku bylo vidět, že Ostrava je dnes na jiné úrovni a hned nás trestala skoro z každé střely na bránu. V poločase jsem trochu zamíchal sestavou a nabudil holky, ať aspoň dají nějakou branku. To se také podařilo, hra už byla lepší a také jsme nějaké branky vstřelili. Ale už se s prohrou nedalo nic dělat, rozdíl v kvalitě byl dnes velký a tak nás v této sezóně Ostrava poprvé porazila 11:3. Nevadí.

Celkově jsme na turnaji obsadili krásné 3. místo a vstřelili 40 branek. Turnaj jsme odehráli se ctí a i přes dvě porážky jsem velmi spokojený. Každá dívka v poli dala alespoň jednu branku, Pavlínka dokonce 3, takže myslím, že byly všechny spokojené. Opět celý turnaj hatí to, že pořadatel neměl připravené žádné vyhlášení a ani balíček bonbónů. Zase to zbylo na mě. Holkám gratuluji za pěknou hru a předvedený výkon. Dík také patří rodičům.