Turnaj mladších žákyň v Senici

SENICE NA HANÉ – mladší žákyně 20.2.2022
 
                                                                                                      Dnešní den byl svátkem florbalu FBC Lutín, a to doslova.
Pořádali jsme turnaj mladších žákyň v Senici na Hané. Sestava byla hodně prořídlá z důvodu začínajících jarních prázdnin v Olomoucké kraji. Dokázali jsme poskládat alespoň 8 dívek, což není úplně ideální počet ani vizitka na domácí turnaj. Ale nedá se nic dělat.
 
Hned v prvním zápase nás čekala silná Olomouc. Od začátku to bylo vyrovnané utkání, ve kterém jsme šli brzo do vedení. Holky se snažily, měli jsme několik šancí, ale brankářka Olomouce svůj tým několikrát zázračně podržela. Olomouci se podařilo do poločasu vyrovnat. Druhé dějství bylo podobné, šance na obou stranách. Bohužel si naše brankářka vybrala slabší chvilky a dala si smolný vlastní gól při svém výhozu a také jí proklouzla střela mezi nohama. Sice se Deniska snažila ještě gólu zabránit, ale srazila si míček do vlastní sítě. Potom padl ještě jeden gól a tak jsme s Olomoucí prohráli 4:1. Byla to důstojná prohra, nevadí.
 
V dalším utkání jsme hráli proti Hranicím. Trenér Lutína naordinoval děvčatům ubránit jejich nejlepší hráčku. To se podařilo na jedničku. Od začátku jsme byli lepším týmem. Konečně nám fungovala střelba a také důraz v osobních soubojích, podtržený výborným výkonem brankářky Elišky. Do hry se také dostala náhradnice Pavlínka, aby si také zahrála. Zvítězili jsme 8:2 a holky si mohly zakřičet vítězný pokřik.
 
Třetí utkání proti Kopřivnici mělo být klidné a pohodové vítězství. Ale nebylo tomu tak. Holky i já jsme byli přesvědčeni, že to bude jednoduché utkání. Jelikož soupeře známe, tak jsme si mysleli, že se to uhraje nějak samo. Začátek utkání byl katastrofický. Hned jsme začali prohrávat. Holky nechaly soupeře střílet na naši branku a soupeř nás trestal z každé střely. Brankářka z Kopřivnice chytala neskutečně a dlouho svůj tým držela na vítězství.Tady musím všechny holky pochválit, že to nevzdaly a bojovaly až do konce jako lvice. Rychle jsme začali ztrátu dotahovat. I přes neproměněné trestné střílení jsme vůlí a bojovností na hranici vyčerpání výsledek otočili a Kopřivnici nakonec porazili zaslouženě 8:6.
 
V posledním utkání na nás čekala Ostrava. Dívkám jsme řekli, o co hrají a ať do zápasu dají vše, co mají. Už se nebylo na co šetřit. Utkání bylo rychlé, tvrdé, plné osobních soubojů a také šancí na obou stranách. Brzy jsme šli do vedení a to holky uklidnilo. Dařilo se nám skoro vše a bylo to hodně pohledné utkání. I přes některé bolestivé momenty a slzičky, kdy naše dívky bránily vlastním tělem a pár ran míčkem schytaly, bylo utkání krásné a pro nás radostné. V souběžně hraném utkání Olomouce proti Hranícím se rodil překvapivý výsledek. Hranice vedly a tak jsme mohli celý turnaj i vyhrát. Holkám jsem to v utkání několikrát řekl a jako bych jim vlil další síly. Děvčata hrála jako by to byl první zápas na turnaji a předváděla výkon, který jsem u nich ještě neviděl. Ostravu jsme porazili 9:2 a mohla vypuknout obrovská radost. Pořádně jsme si zakřičeli vítězný pokřik a také ukápla ta nějaká slza štěstí.
Holkám musím pogratulovat ke krásnému výkonu a vítězství na domácím turnaji. Dívky dostaly krásné medaile🥇 a bonbóny. Oči jim zářily štěstím a to nás jako trenéry naplňuje tím, že to děláme dobře a že jsou děti šťastné. Jsem velmi rád, že jsme u toho mohli i s trenérem Davidem být a společně s holkami si vychutnat radost z vítězství na domácí půdě.
Poděkování patří také všem, co pomohli s organizací a uspořádáním turnaje, bez takové pomoci by to nešlo.
Dětem přeji krásné jarní prázdniny, odpočiňte si od školy a také od florbalu a po prázdninách se budu těšit na další pokračování v tak úspěšné sezóně.
Za celý kolektiv velmi šťastný
Luděk Ščudla – trenér mladších žákyň a elévů
Více fotek je na našich FB stránkách