Turnaj mladších žákyň v Olomouci

V sobotu 5.3.2022 jsme jeli na další turnaj mladších žákyň do nedaleké Olomouce.
                                    Po delší době, jsme mohli postavit to nejsilnější družstvo dívek, co máme.
V prvním zápase nás rovnou čekalo derby s Olomoucí. Po vlažném začátku, kdy jsme nechali soupeře několikrát lacino vystřelit, jsme rychle prohrávali. Vůbec to nenasvědčovalo tomu, že to bude vyrovnaný zápas. Holky se ale rychle oklepaly a hned začaly dohánět ztrátu. Hra se vyrovnala, byla hodně vyhecovaná a bojovná. Nakonec jsme se s Olomoucí rozešli smírně s výsledkem 3:3. A to je hodně dobrý výsledek.
V dalším zápase se očekával náš dominantní výkon, ale nebylo tomu tak. Přerov ze sebe vydal maximum a nás tento zápas stál dost sil. Nic se nám nedařilo, vsítit branku byl někdy až nadlidský výkon. Nakonec se nám pár branek podařilo dát a tak jsme zvítězili 6:3, ale stálo to holky víc energie, než čekaly.
Třetí zápas proti Vítkovicím byl pro nás výsledkově ten nejhorší. Herně si myslím, že jsme byli lepší. Opět se ale ukázala naše největší slabost a to ta, že nedokážeme vstřelit branky ani z jasné šance a pořád střílíme do brankáře a je úplně jedno jestli je velký nebo malý. Potřebujeme mít 30 šancí na dvě branky, soupeři stačí 10 šancí a dá nám branky 4. Holkám nemůžu vytknout snahu a bojovnost, ale když to nejde, tak to prostě nejde. Takže jsme zápas ztratili v poměru 4:2.
Dále jsme změřili síly s Letkou. Ta přijela s některými děvčaty, která vůbec neznáme. Zápas byl hodně vyrovnaný, bojovný a plný tvrdých zákroků. Přeci jenom se ale dívky propracovaly k brankám, konečně přestaly střílet do brankáře a párkrát rozvlnily síť i za gólmanem. I tak z toho bylo vydřené vítězství 6:4, které holky dost potěšilo po blamáži s Vítkovicemi.
V posledním zapase na nás čekaly Hranice. Soupeř přijel v hodně řídké sestavě, pouze s 6 dívkami. Jako skoro pokaždé byl zápas vyrovnaný a také pohledný. Celé utkání se neslo v duchu přetahované o gól, jednou vedly Hranice, jednou zase Lutín. Nakonec jsme z tohoto utkání vzešli vítězně a to 4:3 oficiálně. Rodiče říkají, že jsme vyhráli 6:5. No nevím, byl jsem v takovém laufu, že jsem branky nepočítal, jen jsem věděl, že jsme je porazili o gól.
Turnaj nakonec vyhrály Hranice a musím uznat, že zaslouženě. Protože v takovém počtu dětí hrát tolik zápasů a prohrát jen jednou s námi, tak to chce velké uznání. Naše dívky skončily na děleném 2. a 3. místě, pořadatel to takto vyhlásil, neřešil skóre, na které bychom asi prohráli. Dívky dostaly medaile a od trenéra bonbóny.
Turnaj se holkám povedl, gratuluji jim ke krásnému umístění.
Víme, co musíme zlepšit a budeme v tom pokračovat. Zatím jsme neskončili na žádném turnaji hůř jak 3. a to je, si myslím, slušný úspěch na króžek z jedné lutínské školy.
Celá soutěž se hodně vyrovnává, takže jednoznačné výsledky už moc nejsou k vidění a to je dobře. Pokud chceme s ostatními držet krok, tak musíme pořádně trénovat a chtít se zlepšovat. Holky to ví, jen prostě musí chtít a to je na nich.
Děkuji rodičům za podporu jak s dopravou, tak i v hledišti.
Za celý kolektiv
Luděk Ščudla – trenér mladších žákyň a elévů

Více fotek je na našich FB stránkách

Facebook